• log in
  • create an account

Enrollment for first and second cycle degree programmes for the 2022/2023 academic year

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Instrumental music, specialisation - chamber music

Details
Code SD-I-K
Organizational unit Instrumental Department
Field of studies Instrumental Music
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle
Required document
  • Higher education
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (19.04.2022 09:00 – 31.05.2022 23:59)

O STUDIACH

Kameralistyka to specjalność przeznaczona dla zespołów (od duetów do kwintetów), na które istnieje oryginalna literatura muzyczna.

Podczas studiów nawiązujemy wiele muzycznych znajomości i nabieramy doświadczenie w różnych składach wykonawczych. Wiele z tych artystycznych przyjaźni okazuje się na tyle ciekawych i perspektywicznych, że chcielibyśmy już podczas studiów skupić się na kameralistyce, zdobywając umiejętności gry zespołowej pod okiem wybitnego pedagoga. Dla takich właśnie zespołów stworzyliśmy tę specjalność. Jeżeli planujecie przygotowywać się na konkursy, chcecie nagrać profesjonalną płytę, zależy wam aby zaistnieć na rynku muzycznym, te studia pomogą rozwinąć wasz potencjał i zainspirują do dalszych artystycznych poszukiwań.

 

Nasi wykładowcy to m. in.: Piotr Reicher (Kwartet „Camerata”), Katarzyna Kluza, Karalina Orsik-Sauter (Kwartet „Atma”), Andrzej Bauer, Bartłomiej Wezner, Marcin Sikorski.

 


ZASADY KWALIFIKACJI


specjalność: KAMERALISTYKA

(egzaminy jednoetapowe, stacjonarne)

 
  • Gra w zespole kameralnym – wykonanie programu o czasie trwania ok. 50-60 minut. Program recitalu powinien zawierać pozycje repertuarowe z trzech różnych stylów. Dopuszcza się wykonanie pojedynczych części utworów cyklicznych, przy czym w programie musi być zawarty w całości jeden utwór w formie sonaty. Program powinien być wykonywany w całości przez pełny skład zespołu. Komisja zastrzega sobie prawo do skrócenia wykonywanego programu.
    Egzamin odbywa się w trybie stacjonarnym.

 

minimalna liczba punktów:

(18 pkt. x 3) = 54 pkt.

maksymalna liczba punktów:

(25 pkt. x 3) = 75 pkt.

 

  • Egzamin kierunkowy z wiedzy o kulturze, związany tematycznie z wybranym kierunkiem i specjalnością studiów. W egzaminie uczestniczą jednocześnie wszyscy członkowie zespołu (egzamin ustny, stacjonarny).

 

minimalna liczba punktów:

14 pkt.

maksymalna liczba punktów:

25 pkt.

 

Maksymalna łączna suma punktów wynosi: 100 pkt.